AFF (Accelerated Freefall) to metoda szkolenia spadochronowego, która szybko, bezpiecznie i skutecznie uczy wykonywania skoków ze spadochronem. Założeniem metody jest przekazanie niezbędnej wiedzy teoretycznej oraz wykonanie pierwszych skoków w asyście dwóch lub jednego instruktora. Po otwarciu spadochronu kursant samodzielnie kontynuuje lot w kierunku wyznaczonego miejsca lądowania.
Od sezonu 2015 wprowadziliśmy do regularnej oferty opcję kursu z zajęciami w tunelu aerodynamicznym. Pozwoliło to niektórym osobom na skrócenie czasu trwania części praktycznej kursu, a tym samym na obniżenie jego kosztów.

Wykłady na sezon 2017 ruszają w połowie marca. Zapraszamy do zapisów!
W zakończonym sezonie kurs ukończyło 35 osób. Co bardzo ważne - nie mieliśmy ani jednego wypadku lub incydentu z udziałem kursanta!
Rodzaje kursów

SkyDive Warszawa jest certyfikowanym ośrodkiem szkolenia spadochronowego, zarejestrowanym w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego pod numerem 21RPS-03/2012/1
Kursy AFF oparte są na programie szkolenia, opublikowanym i zatwierdzonym przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego.
Nasz ośrodek prowadzi dwa rodzaje kursów AFF – Standard i Plus, które mają wspólny program szkolenia, w wersji Plus rozszerzony o zajęcia w tunelu aerodynamicznym.

Kurs AFF Standard – kursu obejmuje 10 godzin wykładów, egzamin wewnętrzny, ćwiczenia naziemne na makiecie samolotu i uprzęży spadochronu oraz skoki ze spadochronem z samolotu w asyście dwóch lub jednego instruktora.

Kurs AFF PLUS – kursu obejmuje to samo co wersja Standard oraz 20 minut zajęć w tunelu aerodynamicznym.


Warunki uczestnictwa

Do szkolenia mogą być dopuszczone osoby bez ograniczeń wiekowych. To instruktor, na podstawie zgłoszenia, rozmowy lub obserwacji postępów szkolenia określa czy dana osoba może uczestniczyć w szkoleniu spadochronowym. Zwyczajowo szkolimy osoby pełnoletnie o dobrym zdrowiu oraz dobrej kondycji fizycznej i psychicznej.
Nasza szkoła spadochronowa dba o bezpieczeństwo jak żadna inna 🙂 Nasi kursanci przed kursem zobowiązani są wykonać badania lekarskie dopuszczające do skoków spadochronowych. Zdecydowaliśmy się na to mimo zniesienia obowiązku badań dla zwykłych skoczków. Bezpośrednio po złagodzeniu przepisów, mieliśmy kilka przykrych "niespodzianek" w postaci studentów, być może nieświadomych swoich wad wzroku, wypadających barków czy uszkodzonych kręgosłupów. Dbając o bezpieczeństwo kursantów i osób skaczących w ich towarzystwie zdecydowalismy się utrzymać obowiązek wykonania wstępnych badań lekarskich. Pozwala to także wyeliminować ryzyko przerwania kursu z powodów zdrowotnych i straty pieniędzy.
Badania można wykonać w dowolnym ośrodku medycyny lotniczej.
W Warszawie polecamy Alergo-Med. Badania wykonuje się tam w ciągu trzech-czterech godzin w przystępnej cenie. Uwaga - nie zwracamy kosztów wykonania badań. Warto wcześniej wypełnić formularz zgłoszeniowy na badania. 

Skrót wymagań:
- waga maksymalna 100 kg
- wykonane badania lotniczo-lekarskie
- osoby poniżej 18 roku życia musza mieć oświadczenie obojga rodziców lub opiekunów prawnych

 


Przebieg kursu
Pierwsze kroki przed właściwym szkoleniem to:
1. Wykonanie badań lotniczo-lekarskich (dlaczego i w jakim celu opisaliśmy w zakładce „Warunki uczestnictwa”).
2. Wypełnienie formularza zgłoszeniowego.
3. Opłacenie kursu.
Po otrzymaniu skanu badań i wpłaty kursant zostaje przydzielony do instruktora, który poprowadzi szkolenie.
Po umówieniu z instruktorem dogodnego terminu wykładów i ćwiczeń, można rozpocząć szkolenie.
Zajęcia teoretyczne odbywają się indywidualnie lub w małych grupach.
Podczas wykładów poznasz podstawowe zagadnienia z prawa lotniczego, budowę spadochronu i zasadę jego działania, dowiesz się wszystkiego na temat wyposażenia skoczka spadochronowego, rozwiązywania ewentualnych problemów w powietrzu oraz procedur awaryjnych.
Osoby, które wybrały kurs z zajęciami w tunelu aerodynamicznym, spotkają się na ćwiczeniach w podwarszawskim Morach.
Zajęcia w tunelu to 20 minut lotu w warunkach bardzo zbliżonych do tych, które spotkają Cię za samolotem. Tunel to głównie nauka prawidłowej, stabilnej sylwetki, reagowania na sygnały podawane przez instruktora, obrotów i ćwiczenia procedur obowiązujących w czasie swobodnego spadania.
Szkolenie praktyczne, czyli skoki spadochronowe to nauka wyskakiwania z samolotu, ćwiczenie stabilnej sylwetki w powietrzu, sposobu zmiany sylwetki i przemieszczania się podczas swobodnego spadania, otwierania i sterowania spadochronem oraz wyboru miejsca do lądowania i bezpiecznego lądowania.

Sprzęt i wyposażenie

Nasi studenci szkolą się na najlepszym sprzęcie.
Spadochrony Navigator firmy Performance Designs to światowy top sprzętu szkolnego.
Przed każdym skokiem, spadochron jest sprawdzany i układany przez doświadczonych układaczy. Dodatkowo kursant otrzymuje ubiór, kask z goglami i wysokościomierz. Odbiór wskazówek instruktora zapewnia krótkofalówka zamontowana w kasku kursanta.

Navigator jest spadochronem idealnym do nauki wykonywania skoków ze spadochronem. Hybrydowa konstrukcja zapewnia niezrównaną kombinację wysokich parametrów lotu, tolerancję dla poczynań ucznia oraz trwałość i wytrzymałość. Cały zestaw spadochronowy jaki kursant zakłada na plecy waży około 12 kg. Do szkolenia używamy czasz w rozmiarach 220, 240 i 260 ft2, co w połączeniu z pozostałym wyposażeniem skoczka, pozwala szkolić osoby o wadze do 100 kg.
Obok czaszy głównej jaką jest Navigator, spadochrony szkolne bazują na pokrowcach Vector SE (Student Edition) firmy United Parachute Technologies, czaszach zapasowych SMART 250, firmy Aerodyne Research oraz automacie spadochronowym Vigil2 belgijskiej firmy Advanced Aerospace Designs. który zabezpiecza otwarcie spadochronu zapasowego.


FAQ - o co nas pytacie
Your Heading
Write Detail Here

 

Jakie muszę przedstawić dokumenty przed szkoleniem?
Dowód osobisty lub paszport
Jak ubrać się na szkolenie?
Wykłady i ćwiczenia – tu zabierz luźny strój i buty sportowe. Tunel aerodynamiczny – weź ze sobą buty sportowe i ręcznik. Kombinezon, kask i okulary otrzymasz na miejscu szkolenia. Na skoki zabierz sportowe obuwie i luźny sportowy strój do ćwiczeń naziemnych. Sprzęt i ubiór do skoku dostaniesz na lotnisku. 
Kiedy mogę zapisać się na szkolenie?
Nie ustalamy „sztywnych” terminów zajęć. Kursy prowadzimy na bieżąco. Mamy sporą kadrę bardzo doświadczonych instruktorów. Po złożeniu zgłoszenia na kurs, przedstawieniu badań i potwierdzenia opłaty za kurs, zostanie Ci przydzielony instruktor, który poprowadzi Cię przez cały proces szkolenia.  
Czy na lotnisku można przenocować?
Tak. Udostępniamy miejsca w naszym hostelu. Prosimy zabrać ze sobą śpiwór. W hostelu dostępne są także toalety, łazienka z prysznicami i ogólnodostępna kuchnia z dwoma lodówkami. Na strefie usytuowany jest również bar, czynny od piątku do niedzieli. Oprócz hostelu, na lotnisku udostępniamy miejsce pod namiot lub przyczepę kempingową z dostępem do zasilania 220V. Koszty zakwaterowania dostępne są w CENNIKU
AFF

« 2 z 2 »